2020-06-05

Poświęć trochę uwagi swojemu portfelowi – 5 prostych wskazówek

Niebawem rozpocznie się lato. Upał, śpiew ptaków i zieleń zwykle poprawiają nam nastrój. Może nadszedł czas, aby stworzyć takie letnie porządki we własnym portfelu? W tym artykule przedstawiamy 5 wskazówek dotyczących porządkowania i odświeżania sytuacji finansowej.

1. Biały miesiąc finansowy

Biały miesiąc finansowy polega na wydawaniu pieniędzy tylko na to, co jest absolutnie niezbędne, na przykład koszty stałe, takie jak żywność i koszty mieszkania. Dzięki zastosowaniu takiej metody zauważysz, ile pieniędzy możesz zaoszczędzić.

2. Abonamenty i usługi

W dzisiejszym świecie usług streamingowych i abonamentów pieniądze bardzo łatwo uciekają. Przyjrzyj się posiadanym usługom i spróbuj zrezygnować z tych, z których nie korzystasz na co dzień.

3. Nudne codzienne wydatki

Codzienne wydatki, takie jak lunch w restauracji, kawa i papierosy, mogą wydawać się „drobnymi” wydatkami. Ale kiedy zestawisz je wszystkie pod koniec roku, zwykle zauważysz, że stanowią niebagatelną pozycję. Innymi słowy, spróbuj ustalić priorytety wydawania swoich pieniędzy w inny sposób. To trudne, ale bardzo potrzebne!

4. Comiesięczne oszczędzanie

Może już czas zacząć oszczędzać na następny urlop? Dzięki oszczędzaniu upewnisz się, że możesz robić co chcesz i stać Cię na to. Określ kwotę, którą przesyłasz na konto oszczędnościowe każdego miesiąca. Gdy nadejdzie okres urlopowy, zauważysz, że zaoszczędziłeś sporo pieniędzy, nawet o tym nie myśląc.

5. Ubezpieczenia i umowy

Obecnie istnieje mnóstwo firm, które pomagają konsumentom znaleźć najlepsze ubezpieczenia i różne rodzaje umów, zarówno pod względem ceny, jak i jakości. Może nadszedł czas, aby spojrzeć na swoje obecne polisy ubezpieczeniowe, kredyty i umowy, aby sprawdzić, czy możesz je negocjować, a tym samym zaoszczędzić sporo pieniędzy.