2020-01-25

Tym sposobem pieniądze wystarczą na dłużej

Czasami zdobycie wystarczającej ilości pieniędzy może być trudne, szczególnie w pierwszym miesiącu roku. Black Friday, Boże Narodzenie i Nowy Rok często odbierają nam kontrolę nad własnym portfelem. Czy rozpoznajesz siebie? Jeśli tak, to trafiłeś we właściwe miejsce! W tym artykule przedstawimy wskazówki, które powinny pomóc Twoim finansom odnaleźć właściwy kierunek. Teraz zastanowimy się, co robić, żeby pieniądze starczyły na dłużej!

Planowanie posiłków

Przygotuj długopis i papier i zanim pójdziesz do sklepu spożywczego zrób staromodną listę zakupów. W ten sposób minimalizujesz spontaniczne zakupy, które na dłuższą metę mogą być zbyt kosztowne. Dodatkowa wskazówka: nie rób zakupów, gdy jesteś głodny – wszyscy wiemy, jak to się skończy!

Koniec z zakupami

Wydając pieniądze tylko na rzeczy, które są absolutnie niezbędne (czynsz, żywność i koszty mieszkania), zauważysz jak wiele można zaoszczędzić. Rozumiemy, że to nie brzmi zbyt przyjemnie, ale spróbuj przez miesiąc – Twój portfel będzie Ci wdzięczny!

Odstaw samochód

Rozumiemy, że droga do pracy samochodem przebiega sprawniej. Chcemy jednak zaproponować przyjazne zalecenie: pojedź rowerem lub autobusem, albo idź na piechotę, jeżeli są takie możliwości. Nasze kochane środowisko naturalne będzie dozgonnie wdzięczne, a Ty unikniesz znacznych wydatków na benzynę.

Pojemnik z lunchem

Pojemnik z lunchem to właściwie mały, magiczny banknot. Rozmawialiśmy o tym wcześniej, ale trzeba to powtórzyć. Zabierając pojemnik z lunchem do pracy lub szkoły, możesz zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy. Co powiesz na XX XXX PLN rocznie? Przeczytaj więcej o magii pojemnika z posiłkiem tutaj!

Zaglądaj do aplikacji bankowej

Bardzo skuteczna metoda sprawdzenia, gdzie idą twoje pieniądze. Dzięki temu lepiej rozumiesz, jakie koszty są niepotrzebne, a bez których możesz zupełnie spokojnie żyć. A jak się już w tych działaniach rozpędzisz, to proponujemy, żebyś rozpoczął szkicowanie budżetu w oparciu o to, czego się nauczyłeś.